dewalt_dstsx22z
DEWALT DSTSX22Z staples 5.6-22 galvanised 5m (5000 pcs)
14.02 tax incl.
On order: delivered from 29/05/2026
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-22 Galvanised 5m
Key features according to our expert
  • Length: 22 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 5000
  • Staple crown width: 5,6 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951575
  • Supplier number: DEWALT DSTSX22Z
Length
22 mm
Staple crown width
5,6 mm
Product type
5,6 mm
Finish
22,0 mm